ceturtdiena, 2009. gada 6. augusts

MFD sieviešu veselības centrs „Vita” piedāvā iespēju vakcinēties pret dzemdes kakla vēzi

Dzemdes kakla vēzis ir ļaundabīgā audzēja veids, ko izraisa infekcija – cilvēka papilomas vīrusa [human papilloma virus – HPV] onkogēnie tipi. Aptuveni 70% dzemdes kakla vēža gadījumu tika konstatēta tieši divu tipu – HPV 16 un HPV 18 klātbūtne.

„Ar šo vīrusu var inficēties ikviena seksuāli aktīva sieviete, neatkarīgi no vecuma. Iepriekš pārslimota HPV infekcija neveido pietiekamu imunitāti, kas spētu pasargāt no atkārtotas infekcijas, tādēļ inficēšanās risks sievietēm saglabājas visu mūžu” skaidro MFD Sieviešu veselības centra „Vita” ginekoloģe Diāna Agruma.

Ar dzemdes kakla vēzi Latvijā ik mēnesi mirst desmit sievietes. Tas ir otrs biežāk sastopamais audzējs sievietēm līdz 45 gadu vecumam un trešais izplatītākais vēža izraisītas nāves cēlonis sievietēm pēc krūts un plaušu vēža. Daudzās Eiropas valstīs, pateicoties regulārām un agrīni veiktām apskatēm un izmeklējumiem, pēdējo 15 - 20 gadu laikā saslimstība ar dzemdes kakla vēzi ir būtiski mazinājusies. Savukārt Latvijā mirstība no šī audzēja pēdējo desmit gadu laikā ir pieaugusi par 20%.

MFD Sieviešu veselības centra „Vita” ginekoloģe Marina Stepanova uzsver: ”Svarīgi apzināties, ka visaptverošu dzemdes kakla vēža profilaksi var nodrošināt tikai regulāras pārbaudes un vakcinācija. Vakcinācija, līdztekus regulārām pārbaudēm, mazinās dzemdes kakla vēža saslimstību par 94%.”

Vakcīna ir liels solis uz priekšu dzemdes kakla vēža apkarošanā, un tā ir papildus iespēja jau ierastajām ginekologa apskatēm pasargāt sevi no saslimšanas ar dzemdes kakla vēzi. Pēc Eiropas epidemioloģiskās uzraudzības (Eurosurveillance, 2008) datiem, vismaz 11 Eiropas valstis ir veikušas HPV vakcinācijas ieviešanas izmaksu efektivitātes izvērtējumu. Tie liecina, ka HPV vakcinācijas sniegtos ekonomiskos ieguvumus veido ne tikai novērsto dzemdes kakla vēžu gadījumu skaits, bet arī novērstie pirmsvēža bojājumi un to ārstēšanas izmaksas, kā arī diagnostisko izmeklējumu skaita samazinājums.

MFD sieviešu veselības centri „Vita” piedāvā iespēju vakcinēties pret papilomas vīrusa 16. un 18. tipu (tipi, kas izraisa dzemdes kakla vēzi). Vakcīna ir radīta, lai sniegtu sievietei imunitāti pret infekciju, neliekot piedzīvot slimību vai tās simptomus. HPV vakcīna nesatur vēža šūnas. Līdz ar to nav pamata bažām par iespējamu saslimšanu vai nopietnām blakusparādībām, kas var rasties vakcinācijas rezultātā.

Centra ginekologi rekomendē vakcināciju jebkura vecuma sievietēm, bet īpaši ieteicams meitenēm pirms dzimumdzīves uzsākšanas un jaunām sievietēm arī pēc dzimumdzīves uzsākšanas.

Vakcinācijas kurss ir ļoti vienkāršs – tiek veiktas trīs injekcijas rokā sešu mēnešu ilgā periodā. Vakcīna ir pieejama MFD sieviešu veselības centrā uz vietas, līdz ar to klientei nav jādodas uz aptieku ar recepti, lai to nopirktu. Nepieciešams iepriekš pieteikt savu vizīti un, sievietei piemērotā laikā ierodoties uz centru, medicīnas personāls veiks vakcināciju. Līdztekus var veikt pilnu ginekoloģisko apskaiti ar analīzēm un ultrasonogrāfijas izmeklējumu.

MFD iesaka visām Latvijas sievietēm izdarīt pareizo izvēli par labu savai nākotnei.

Sīkāka informācija un pieraksts:

  • Ķengaragā, Rušonu ielā 15, pa tālruni 67134151
  • Purvciemā, Burtnieku ielā 33, pa tālruni 67560696
  • Mežciemā, Sergeja Eizenšteina ielā 23, pa tālruni 67436638


Papildus informācija par MFD veselības centra medicīnas pakalpojumiem un diagnostikas iespējām - Internetā: www.mfd.lv. MFD Sieviešu veselības centrs „Vita” - www.mfd.lv/vita

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru